Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 11, 1, 2012

Tessa

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 9, 1, 2012
Posty: 1
Punktów :   

Poszukiwanie śladów rodziny

Witam wszystkich użytkowników strony!Od 17 lat bezskutecznie usiłuję poznać losy zaginionej podczas wojny 5-cio osobowej rodziny mego zmarłego Ojca Grzegorza.Szukam śladów Mikołaja-1882,Katarzyny z domu Rabcow(Ksenia Rabcow)- 1888,Jana- 1904,Bolesława- 1922 i Ireny 1927 Lisowskich.Nazwisko może być pisane przez dwa s-Lissowscy.Osoby te w 1937 roku przebywały w Dereczynie koło Nowogródka-dzisiejsza Białoruś.W Dereczynie urodził się jeden z braci Ojca Jan. Ponieważ Ojciec mój urodził się w 1913 roku w Głusku- Mogilewska Obłaść, to rodzina Ojca przebywała również w Głusku.Z dokumentów archiwalnych które udało mi się uzyskać wynika,że mój dziadek Mikołaj urodził się we Wilnie, lub w jego okolicach.Mimo tylu lat poszukiwań poprzez wszystkie możliwe instytucje,archiwa,środki masowego przekazu,osoby prywatne,telewizję, nie udało mi się natrafić na jakikolwiek ślad osób zaginionych.Mimo tych niepowodzeń nie jestem w stanie przerwać tych poszukiwań.Bo jak sobie wytłumaczyć,że po 5-ciu osobach nie pozostał żaden ślad.Szukam dalej.Mimo,że nigdy nie poznałam nikogo z rodziny Ojca nawet na zdjęciach,nie wiem jak wyglądali,bardzo chciałabym wiedzieć jakimi byli ludzmi,jakie było Ich życie-chciałabym poznać swoje korzenie ze strony Ojca.Gdzieś tam w głębi serca tli się jeszcze nadzieja,że pewnego dnia Ktoś do mnie napisze i dowiem się co stało się z moją rodziną.Pozdrawiam wszystkich   Teresa Lisowska-Wiśniewska   t_wisniewska@poczta.onet.pl

Offline

 

#2 14, 1, 2012

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Poszukiwanie śladów rodziny

Witam Panią!
Może się mylę, ale czy już gdzieś nie zetknęliśmy się ze sobą na jakimś forum czy stronie genealogicznej? Rodzina Lisowskich czy Lissowskich chodzi mi po głowie.
Jak Pani zapewne zauważyła- moje forum jest jednoosobowe, tak samo jak sam w pojedynkę staram się pomagać takim ludziom jak Pani. Niestety, nie mam za wielu pomocników oprócz własnej głowy i kilku wiernych przyjaciół.
Aby Pani pomóc musiałbym wiedzieć gdzie Pani już szukała? Czy pisała Pani do PCK? Czy szukała Pani we wszystkich dostępnych indeksach ofiar represji ( to też trzeba brać pod uwagę), czy patrzyła Pani co mają Mormoni?
Najlepiej byłoby udać się do archiwum zapewne w Mińsku na Białorusi. Nie pisze Pani nic o swych poszukiwaniach w archiwach. W internecie trudno o pomoc, nieraz tylko przez przypadek taką pomoc można uzyskać. Przepraszam, nie doczytałem, że szukała Pani w archiwach.
Jak coś znaleźć? A czy była Pani w Dereczynie czy Głusku? Oprócz tego przychodzi mi do głowy myśl, aby spróbować ustalić listę mieszkańców czy znajomych Pani rodziny z tamtego okresu? Może jeszcze żyje ktoś z sąsiadów czy znajomych?
Rozumiem, że moje forum jest kolejna deską ratunku dla Pani. Jak Pani pomóc? Nie powiem Pani, że nie pomogę, bo nie potrafię odmawiać, ale nie mogę obiecać Pani szybkiej pomocy. Takich spraw jak Pani, mam w tej chwili co najmniej kilkanaście i nie na wszystkie mam czas. Spróbuje jednak posprawdzać tu i ówdzie, może coś wskóram. Muszę jednak konkretnie wiedzieć gdzie Pani szukała, aby nie dublować naszych poszukiwań.
Musi być Pani przygotowana na długie czekanie i brak gwarancji na efekty. Gdyby mogła Pani podać jak najwięcej szczegółów, to ułatwiłoby poszukiwania. Nieraz nawet drobny szczególik ( pominięty nieopatrznie) bardzo pomaga.
Pozdrawiam serdecznie
                Józek


Józef- Admin

Offline

 

#3 12, 2, 2012

KFilipczak

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 12, 2, 2012
Posty: 1
Punktów :   

Re: Poszukiwanie śladów rodziny

Witam serdecznie
Od dłuższego czasu poszukujemy informacji o rodzinie Osławski, Błaszczak, Syguła. Ich losy związane były z Bełzem, Sokalem w rodzinnych archiwach mamy też kartki adresowane z Tarnopola, Prusinowa aktualnie są to Nyzy, Sokala, Techlowa, Lwowa. Prawdopodobnie rodzina Sygułów z Techlowa wysiedlona została w głąb Rosji. Znaleźliśmy ślad w indeksie Prześladowanych potwierdzenie dla 4 dzieci a brak nam informacji o ich rodzicach Katarzynie z domu Błaszczak i Andrzeju. Wiem, że Katarzyna razem z dziećmi powróciła do Polski i tu w latach 70 zmarła. Interesuje mnie los Andrzeja ich ojca, nieśmiało marzy mi się poznanie więcej informacji o ich przodkach. Poszukuję też danych o Józefie Osławskim z 40 pułku strzelców, który zginął pod Tarnopolem w VIII.1040 r. Jeśli chodzi o Osławskich to napewno mieli ziemię w Prusinowie. Niestety nie mogę dotrzeć do informacji czy ją dzierżawili,czy była to ich własność. O Prusinowie pisał do najbliższych Ludwik Osławski. Według rodzinnych przekazów mecenas sztuki Wiktor Osławski to rodzina, ale nie doszukaliśmy się powiązania może informacje z tamtego rejonu to potwierdzą.
Dziękuję za ewentualną pomoc.

Offline

 

#4 25, 4, 2012

Anita

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 25, 4, 2012
Posty: 1
Punktów :   

Re: Poszukiwanie śladów rodziny

Poszukuję  rodzinę Spychalskich z Psar-Przykona województwo Konińskie dawniej.

Offline

 

#5 25, 4, 2012

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Poszukiwanie śladów rodziny

Witam!
Znalazłem jedynie taki zapis:
Parafia katolicka Psary, wpis 6 / 1883

Wojciech Spychalski     - pan młody

Justyna Florentyna Łukasik    - panna młoda



Pozdrawiam serdecznie
                   Józek


Józef- Admin

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Traktujemy je jako punkty przerzutowe dla mapa fotowoltaiki pakiety wellness Ciechocinek poxilina wrocław