Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 21, 7, 2018

Tonhar

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 21, 7, 2018
Posty: 4
Punktów :   

Poszukuję rodziny Rogowskich z Horożanki

Witam. Interesują mnie losy mojej rodziny od strony mojego dziadka Jana Rogowskiego (1913 - 1975). Znam już jego rodziców, jednak nie wiem gdzie mogę szukać dalszych informacji, bo o ile dziadek zmarł na terenie obecnej Polski, tak wszystkie akta moich pradziadków (urodzenia, małżeństwo i zgony) prawdopodobnie pochodzą z okolic Horożanki na terenie dzisiejszej Ukrainy (obw. tarnopolski). Gdzie mogę znaleźć takowe akta i czy jest możliwy wgląd w nie? Z góry dziękuję za pomoc.

Offline

 

#2 21, 7, 2018

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Poszukuję rodziny Rogowskich z Horożanki

Witam Pana!
Księgi z Horożanki dostępne są na stronie AGAD. Są to metryki od roku 1822 do 1892, jednakże są to tylko indeksy, czyli spisy osób. W miejscowości Kończaki wymieniony jest niejaki Joannes Rogoski, nr aktu 345. Kolejne osoby to :
Maria Rogoski, akt nr 14,
Felix Rogoski akt nr 23,
Anastasia Rogoski akt nr 25
Martinus Rogoski akt nr 63,
Vincentius Rogowski akt nr 77,
Leon Rogowski z Dryszczowa akt nr 60,
Michał Rogowski akt nr 62 ( Dryszczów),
Josephus Rogowski z Byszowa akt nr 30,
Maria Rogowska z Byszowa akt nr 36,
Maria Rogowska akt nr 51,
Stach Rogowski akt nr 55,
Michał Rogowski akt nr 56,
Karol Rogowski z Kończaków akt nr 132.

Jest tam sporo Rogowskich. Jednakże aby pomóc Panu w miarę skutecznie, prosiłbym o podanie imion pradziadków i ewentualnych dat urodzenia, ślubu bądź zgonu. To ułatwi znalezienie czegokolwiek. Wspomniane indeksy osobowe są na stronie: http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301 … eks.htm#28

Sa też dostępne księgi z Par. Horożanka, dek. Kąkolniki; Księga metrykalna ślubów dla miasta Horożanka 1801-1821 i wsi: Hnilcze i Panowice 1800-1821, Panowice 1801-1821, Byszów 1801-1816, Dryszczów i Byszów 1800-1821, Kończaki 1800-1821. Do przejrzenia jest 60 skanów pod linkiem: http://agadd.home.net.pl/metrykalia/301 … indeks.htm

To na razie tyle ode mnie. Później spróbuję jeszcze coś znaleźć. Proszę jednak koniecznie o dane pradziadków.
Pozdrawiam
Józek


Józef- Admin

Offline

 

#3 22, 7, 2018

Tonhar

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 21, 7, 2018
Posty: 4
Punktów :   

Re: Poszukuję rodziny Rogowskich z Horożanki

Bardzo dziękuję za chęć pomocy. Co do pradziadków to znam tylko ich imiona, gdyż tylko one znajdowały się w akcie zgonu, jednak nazwiska pradziadka, jak i prababci po małżeństwie można się domyślić, także wnioskuję, że moi pradziadkowie nazywali się Józef i Katarzyna Rogowscy (o ile wzięli ślub). Co ciekawe, moja babcia (partnerka Jana, nie wzięli ślubu) urodziła się w Byszowie w 1927 roku, a tam wymieniony został właśnie Josephus (czyli Józef) Rogowski, co mnie dość intryguje...

Ostatnio edytowany przez Tonhar (22, 7, 2018 )

Offline

 

#4 22, 7, 2018

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Poszukuję rodziny Rogowskich z Horożanki

Rozumiem więc, że Pański pradziadek Józef musiał się urodzić zapewne w latach 1880-90 . Pytanie jednak gdzie szukać? Obstawiałbym Byszów, ale może też Horożanka? Najlepiej sprawdzić jedno i drugie. Zobaczymy.
Pozdrawiam
Józek


Józef- Admin

Offline

 

#5 23, 7, 2018

Tonhar

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 21, 7, 2018
Posty: 4
Punktów :   

Re: Poszukuję rodziny Rogowskich z Horożanki

Możliwe jest nawet, że jeszcze wcześniej, gdyż siostra mojego dziadka urodziła się już w 1902 roku, a była jeszcze druga siostra, jednak nie znam jej daty urodzenia. Pozdrawiam serdecznie.

Offline

 

#6 24, 7, 2018

Tonhar

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 21, 7, 2018
Posty: 4
Punktów :   

Re: Poszukuję rodziny Rogowskich z Horożanki

W jakich dokumentach mógłbym znaleźć daty urodzenia i zgonu pradziadka, posiadając o nim tak mało informacji? Czytałem co nieco o możliwości przeglądu akt z Centralnego Archiwum Wojskowego. Być może przydatny będzie fakt, iż mój dziadek służył w ludowym Wojsku Polskim w trakcie II wojny światowej?

Ostatnio edytowany przez Tonhar (24, 7, 2018 )

Offline

 

#7 24, 7, 2018

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Poszukuję rodziny Rogowskich z Horożanki

Można. Akta są też u Mormonów, ale mam problem z dostępem do nich. Jeszcze będę próbował. W aktach z CAW są podobne dane do tych z metryki.
Pozdrawiam


Józef- Admin

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.ehotelsreviews.com/ Boende Cottbus walentynki Ciechocinek