Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 23, 5, 2015

AveCaesar

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 23, 5, 2015
Posty: 4
Punktów :   

Kaps Mainusch Stara Kuznia Kedziezyn Kozle

Dziendobry wszystkim ,
Nazywam sie Kaps i szkam przodkow i potomkow rodziny Hildegardy Mainusch urodzonej 12.Maj 1890 roku w Kotlarnia Stara Kuznia  pod Kedziezynem Kozlem
corka chyba Hugona? Jahoana Mainuscha i Florentyny z domu Hopek. Hildegard wyszla w Katowicach 28 Lipca 1913roku za Ryszarda Kaps urodzonego 07.Stycznia 1887r. niestety niewiem gdzie sie urodzil ktory w roku 1917 zginol pod Verdun we Francji.
Moze ktos zna losy  rodziny Mainusch i Kaps i moglby mi pomoc w odszukaniu przodkow i potomkow, mnie ucieszy kazdy nawet najmniejszy szczegol mogacy wpuscic troche swiatla na los i przebieg histori mojej rodziny  za kazda wiadomosc bylbym bardzo wdzieczny

Ostatnio edytowany przez AveCaesar (23, 5, 2015 )

Offline

 

#2 23, 5, 2015

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Kaps Mainusch Stara Kuznia Kedziezyn Kozle

Witam!
Może najpierw uporządkujmy dane, które Pan podał.
- Hildegarda Mainusch ur. 12.05.1890 r. w Kotlarnia Stara Kuźnia ( Kedzierzyn- Koźle)
- Ryszard Kaps, ur. 07.01.1887, zm. 1917 ( Verdun)
rodzice Hildegardy:
  - ojciec Hugon Johann Mainusch
  - matka Florentyna z d. Hopek
  oo 28.07.1913 Katowice

Mam najpierw pytanie- czy pisownia tych nazwisk ( o niemieckim raczej rodowodzie) jest prawidłowa, bo dla poszukiwań jest to bardzo istotne. I drugie pytanie- czy gdziekolwiek szukał Pan metryk tych osób? Pytanie kolejne- czy osoby te były katolikami czy ewangelikami?
Po wyborach spróbuje Panu cos pomóc, bo teraz nie zdążę ( pracuje w komisji wyborczej i całą niedzielę pracuję).
Pozdrawiam serdecznie
Józek


Józef- Admin

Offline

 

#3 24, 5, 2015

AveCaesar

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 23, 5, 2015
Posty: 4
Punktów :   

Re: Kaps Mainusch Stara Kuznia Kedziezyn Kozle

Dzien dobrywieczor Panie Jozefie,
dziekuje ze sie Pan zainteresowal moim problemem ,
raczej wszystko jest poprawnie odpisane ze starych metryk jedynie moze sie nazwisko Mainusch tez Meinusch i niejestem pewny czy pierwsze ime pradziadka bylo Hugon , ale napewno drugie brzmi Johan, te metryki sa kopiami starych dokumentow ktore mi sie jeszcze udalo skopiowac zanim zaginely u mojej mamy, gdzies niewiadomo gdzie.
Blem tez w Diecezji Katowickiej ale tam staneli na moim dziadku Kaps Werner Ryschard ur.1914
dzwonilem tez do Opola do Urzedu Stanu Cywilnego do Arhiwum ale niestety niemoge sie z nimi polaczyc, przeskakuje na zajete ale poslalem i maila z tym samym zapytaniem , czekam na odpowiedz z urzedu, moze cos wiedza, acha z tego co ja wiem to wszyscy w rodzinie byli i sa Katolikami.
Okey niewiem co mam jeszcze napisac ale dziekuje Panu ze sie Pan mna zainteresowal, za kazda pomoc jestem wdzieczny
Mam nadzieje ze czas spedzony w  komisji wyborczej byl fajny i wszystko poszlo dobrze.
Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje Cezary

Ostatnio edytowany przez AveCaesar (25, 5, 2015 )

Offline

 

#4 24, 5, 2015

AveCaesar

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 23, 5, 2015
Posty: 4
Punktów :   

Re: Kaps Mainusch Stara Kuznia Kedziezyn Kozle

Acha jeszcze mi sie przypomnialo ze mama mi kiedys mowila ze rodzina Kaps w czesci wyemigrowala z Austri z Kitzbühel w okolo 1650 roku

Offline

 

#5 9, 6, 2015

AveCaesar

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 23, 5, 2015
Posty: 4
Punktów :   

Re: Kaps Mainusch Stara Kuznia Kedziezyn Kozle

wkoncu sie dodzwonilem i dowiedzialem sie ze musze do innego archiwum najlepiej maila wyslac co zrobilem i nawet po krotkim czasie dostalem pozytywna odpowiedz ale ze jest mozliwe odnalezienie coniektorych akt, oczywiscie to kosztuje ale cotam teraz czeklam na odpowiedz jakie mnie koszty czekaja , klikne znowu jak sie czegos dowiem
Tutaj jeszcze adres gdyby ktos potrzebowal sie skontaktowac z ArchiwumPanstwowym w Opolu  sekretariat@opole.ap.gov.pl
Pozdrawiam wszystkich

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotelstayfinder.com/ pakiety wellness Ciechocinek