Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 27, 7, 2014

radek1992

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 27, 7, 2014
Posty: 8
Punktów :   

DREWS

Witam. mam na imie Radosław Drews mój pradziadek to Jan Drews jego żona Zofia. ojcem mojego pradziadka był Gustaw a matka Zofia poszukuje rodzństwa mojego pradziadka i 2 razy pra dziadka, oraz ich przodków. Jeżeli ktoś potrafi pomóc był bym wdzięczny.
Pozdrawiam !

Offline

 

#2 27, 7, 2014

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: DREWS

Witam serdecznie!
Ciekawe nazwisko do poszukiwań i raczej nie o polskim rodowodzie. Jest tylko jeden problem- nic nie napisałeś o regionie czy okolicy skąd wywodzili się przodkowie o tym nazwisku.
Jeżeli więc możesz podać rejon gdzie zamieszkiwali, byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
Józek


Józef- Admin

Offline

 

#3 27, 7, 2014

radek1992

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 27, 7, 2014
Posty: 8
Punktów :   

Re: DREWS

Mój dziadek Czesław Kazimierz Drews urodził się w Karolewie a zmarł w Pasłęku a jego ostatnie miejsce zamieszkania to Młynary, jego ojciec Jan Drews urodził się w 1903 roku w Koszelówce a zmarł w 1977 roku w Karolewie Jan miał żone Zofie i 2 synów Czesława Kazimierza i Kazimierza oraz córkę Irenę Baranowską. Wiem również że rodzice Jana to Gustaw i Zofia. Nazwisko oczywiście nie Polskie, z tego co słyszałem to niemieckie. Dniami i nocami przeglądam internet w celu poszukiwań lecz nic nie potrafie znaleźć. Jeżeli będziesz mi mógł pomóc będę bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam Radosław.

Offline

 

#4 27, 7, 2014

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: DREWS

Jeszcze jedno pytanie, dla mnie bardzo istotne- czy byli katolikami czy ewangelikami? Jeżeli to wiesz, to napisz proszę.
Józek


Józef- Admin

Offline

 

#5 27, 7, 2014

radek1992

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 27, 7, 2014
Posty: 8
Punktów :   

Re: DREWS

Wydaje mi się że katolicy nie pytałem nigdy nikogo o to.
Radek

Offline

 

#6 28, 7, 2014

radek1992

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 27, 7, 2014
Posty: 8
Punktów :   

Re: DREWS

Obecnie katolicy ale przed wojną nie wykluczam że mogli być ewangelikami.

Offline

 

#7 28, 7, 2014

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: DREWS

Sporo Drewsów znalazłem w okolicach Braniewa ( d. Braunsberg). Trochę to daleko od Młynarów, ale mogli przecież migrować. Badałem miejscowości podane przez ciebie i trochę to dziwne. Młynary leżą na płd. od Braniewa, Koszelówkę znalazłem- ale koło Płocka, ale to pewnie nie ta, Karolewo lezy koło Susza. Mam jeszcze problem z tą Koszelówką.
Tak, masz rację. Wcześniej raczej na pewno byli ewangelikami, tak jak większość Drewsów w tej okolicy.
Oto przykład jednego z nich:
    Augustus Drews ur. 16. 03.1812 r. ochrzczony w Braunsberg ( Braniewo), syn Bartholomeusa (Bartłomieja) i Magdaleny.
Pozdrawiam
Józek


Józef- Admin

Offline

 

#8 29, 7, 2014

radek1992

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 27, 7, 2014
Posty: 8
Punktów :   

Re: DREWS

Mój pradziadek Jan Drews urodził się właśnie w Koszelówce w woj. Płockim. Prawdopodobnie przybyli tam z Pomorza Zachodniego. Jan Drews miał troje dzieci, Czesław Drews, mój dziadek osiadł w Młynarskiej Woli obok Młynar, do dnia dzisiejszego jest tam moja babci Stanisława i stryj Henryk, mój tata Czesław jr. Drews wyemigrował do Rybnika na Śląsk. Kolejny syn mojego pradziadka Jana, Kazimierz i córka Irena pochowani są na cmentarzu w Dobrzykowie. Ojciec mojego pradziadka Jana miał na imię Gustaw, i to On lub Jego ojciec pochodzili właśnie z Pomorza Zachodniego. To taka krótka historia mojej rodziny z, której pochodzę. A chciał bym dowiedzieć się coś więcej o korzeniach i rodzeństwie moich pradziadków. Jeżeli mógł by mi pan pomóc w jakiś sposób był bym bardzo wdzięczny, chyba że poleci mi pan jakieś strony ciekawe do szukania i podpowie mi pan w jaki sposób powinienem zacząć.
pozdrawiam!
Radek

Offline

 

#9 29, 7, 2014

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: DREWS

Jak się zapewne domyślasz, nie jest takie proste pomóc komu na odległość, ale spróbuję. A więc- ustal który z twoich krewnych urodził się przed 1914 rokiem w Młynarach, ale i w innych gminach też. Jezeli to ustalisz, to wtedy wyślij pismo do odpowiedniego USC z prośbą o wydanie odpisu metryki ślubu, urodzenia bądź zgonu. To na początek. Wzory takich pism znajdziesz w internecie. Ja spróbuję znaleźć coś o wcześniejszych pokoleniach, ale to dopiero wtedy kiedy otrzymasz jakieś metryki z USC, gdyż moje źródła są głównie od końca XIX wieku.
Pozdrawiam
Józek


Józef- Admin

Offline

 

#10 29, 7, 2014

radek1992

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 27, 7, 2014
Posty: 8
Punktów :   

Re: DREWS

Hmm. a czy jest to odpłatne ? jak wygląda to wszystko z kosztami ? Bo nie ukrywając to nie wiem czy jest mnie stać na takie coś. W Młynarach nikt się nie urodził Jan urodził sie w 1903 roku w Koszelówce a zmarł w 1977 roku w Karolewie, a dziadek urodził się w 1943 w karolewie a zmarł w 1996 roku w Pasłęku, ale jest pochowany w Młynarach.
Pozdrawiam.
Radek.

Offline

 

#11 29, 7, 2014

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: DREWS

Koszty są różnie kształtowane- od kilkunastu zł za odpis do ponad 20 zł zależnie od urzędu. Nie są to więc astronomiczne kwoty.


Józef- Admin

Offline

 

#12 30, 7, 2014

radek1992

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 27, 7, 2014
Posty: 8
Punktów :   

Re: DREWS

Hmm ale w sumie jestem w posiadaniu skróconego odpisu zgonu Jana Drewsa to za mało ? No kolosalne kwoty to nie są

Offline

 

#13 30, 7, 2014

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: DREWS

Wiadomo, że to za mało. Trzeba teraz ustalić, gdzie i kiedy zmarli rodzice Jana. Gdy tego się dowiemy, wówczas można starać się o akty zgonu Gustawa i Zofii, tam będą podani ich rodzice.


Józef- Admin

Offline

 

#14 1, 8, 2014

radek1992

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 27, 7, 2014
Posty: 8
Punktów :   

Re: DREWS

Wydaje mi się że rodzice Jana zmarli w Koszelówce .. dowiem się dokładnie czy tak mogło być i wtedy napiszę pismo do USC, jak będę wiedział już coś więcej to napiszę a czy jest też możliwość dowiedzenia się czy moi pradziadkowie mieli jakiekolwiek rodzeństwo ?
Pozdrawiam !

Offline

 

#15 1, 8, 2014

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: DREWS

Tak, ale pod warunkiem, że będziemy mieć metrykę urodzenia pradziadków. Jeśli w tym czasie mało migrowali to będzie to możliwe, aby znaleźć ich rodzeństwo.
Poszukiwania przodków to mrówcza, niemal detektywistyczna praca, ale dająca satysfakcję.
Pozdrawiam


Józef- Admin

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz Mon Dieu Ciechocinek hotele wellness