Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 13, 12, 2007

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Niemieckie forum genealogiczne

Znalazłem bardzo ciekawe forum genealogiczne na niemieckiej stronie, ale to nie powinno być większą przeszkodą. Zaletą forum jest bardzo duża baza danych. Na forum można pisać po niemiecku, angielsku, a nawet po norwesku! Jestem już tam zalogowany, umieściłem już nawet kilka postów. Gdyby ktoś chciał skorzystać z mojego pośrednictwa w poszukiwaniach, to służę pomocą. Adres strony: http://forum.genealogy.net/ahnenforschu … page=Index


Józef- Admin

Offline

 

#2 11, 1, 2012

mregis

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 11, 1, 2012
Posty: 1
Punktów :   

Re: Niemieckie forum genealogiczne

wysłałem w sprawie e-maila
Pozdrawiam, M

Offline

 

#3 12, 1, 2012

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Niemieckie forum genealogiczne

Witam!
Pozwolę sobie odpowiedzieć później, dobrze? Najpierw muszę zobaczyć, czy są jakiekolwiek szanse na pomoc Panu. Odezwę się za jakis czas.
Pozdrawiam serdecznie


Józef- Admin

Offline

 

#4 14, 1, 2013

lila

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 14, 1, 2013
Posty: 6
Punktów :   

Re: Niemieckie forum genealogiczne

Witaj na tej niemieckiej stronie znalazłam wpis z loginu Marianne LANOUX (lanonyma) dot. nazwiska Komorowski (Września). Nie mogę jednak napisać do tej osoby, nie mam takiej opcji, nie wiem też, czy jest wiecej informacji, a z pewnością, ale ja nie mam do nich dostępu. Czy mozesz mi jakoś pomóc?
Pozdrawiam, Lila

Offline

 

#5 14, 1, 2013

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Niemieckie forum genealogiczne

Witaj!
Tak, spróbuje jakos pomóc. Nie mogłaś napisać, bo trzeba tam byc zarejestrowanym, czy zrobiłaś to? Spróbuję napisac jutro, kiedy jednak otrzymam odpowiedź, to nie wiem. A propos- czy sprawdzałaś w Poznan Project?
Pozdrawiam serdecznie
                  Józek


Józef- Admin

Offline

 

#6 14, 1, 2013

lila

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 14, 1, 2013
Posty: 6
Punktów :   

Re: Niemieckie forum genealogiczne

Tak sprawdzałam. Jestem na bieżąco z uaktualnieniami. Pytasz, czy napisałam, nie, bo nie mogłam, nie jestem tak jak piszesz zarejestrowana. Będę wdzięczna za pomoc, pzdr, lila

Offline

 

#7 31, 1, 2013

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Niemieckie forum genealogiczne

Czy mogłabyś podać mi link, pod którym znalazłaś zapis tej Marianne, bo jakoś nie mogłem jej znaleźć wśród użytkowników. Tak samo nie mogłem znaleźć jej posta o Wrześni. Czy to na pewno na tym portalu?
Pozdrawiam


Józef- Admin

Offline

 

#8 31, 1, 2013

lila

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 14, 1, 2013
Posty: 6
Punktów :   

Re: Niemieckie forum genealogiczne

Muszę Ciebie ogromnie przeprosić, dopiero jak napisałeś ten post, sprawdziłam, czy oby nie pokręciłam portali, jak piszesz. Rzeczywiście, chodziło o inny ttp://en.geneanet.org/search/index.php?name=komorowski&ressource=arbre&p=2.
Jeszcze raz przepraszam, że wprowadziłam Cię w błąd i zabrałam Twój czas. Nie wiem, jak mogłam się tak pomylić, no cóż, zbyt wiele człowiek przegląda i czasami bezskutecznie szuka, a potem, jak widzisz.
Mam nadzieję, że wybaczysz mi tę pomyłkę. Bardzo, ale to bardzo Ci dziękuję i pozdrawiam. Lila

Offline

 

#9 2, 2, 2013

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Niemieckie forum genealogiczne

Na szczęście na GeneaNet tez mam konto i mogę to sprawdzić. Czekaj na wiadomość.
      Józek


Józef- Admin

Offline

 

#10 2, 2, 2013

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Niemieckie forum genealogiczne

Witam ponownie!
Ta Francuzka opublikowała taki nieduży fragmencik swego drzewa:

o François 1882-1963 & Stanislawa KRZYŻANIAK 1887-1966

    o Marianne 1912-1976 & Michel KOCZOROWICZ 1910-1949
dalej:

    Born in 1887
    Died in 1966 , age at death: 79 years old

Spouses and children ( małżonkowie i dzieci)

    Married to François KOMOROWSKI 1882-1963 with
        F Marianne KOMOROWSKI 1912-1976

Andrej KOCZOROWICZ           Maria KONJOWSKA           
|         |    
           
    |        
    Valentin KOCZOROWICZ 1886-                   Marianne ADAMIAK 1886-    
    |                 |    
           
    |    
    Michel KOCZOROWICZ 1910-1949    



Czy pomimo tego mam do niej napisać?

Józek


Józef- Admin

Offline

 

#11 2, 2, 2013

lila

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 14, 1, 2013
Posty: 6
Punktów :   

Re: Niemieckie forum genealogiczne

Witaj.
Przede wszystkim bardzo Ci dziękuję, że pomimo mojej nieuwagi, zainteresowałeś się i starasz mi się pomóc.
Patrząc na wyrywek jej drzewa- nie umiem się nawiązac do tych osób, na dzień dzisiejszy nie mam owego Franciszka.
Nie wiem zatem, czy mam Ci zajmować czas. Niemniej jednak miałam nadzieję, że to jakiś trop. Września to tak blisko miejscowości, w których szukam - m.in.Nekla, a nasi przodkowie bardzo się przecież przemieszczali. Moja historia jest taka, że utknęłam w poszukiwaniu Antoniego Komorowskiego ur. ok. 1769r(nie wiem gdzie), żonatego z Marianną Kuchowicz  z Czerniejewa (nie znam daty i miejsca ślubu), a zmarłego w Nekli 1839r.
Jego syn też Antoni Komorowski ur. ok. 1819r (z oświadczenia przy zgonie w Czerniejewie, ale aktu brak) miał trzecia żonę Balbinę Wielgoszewską (ur. 1834 Libartowo akt mam) ale brak aktu małżeństwa, zapadł się pod ziemię. Może w tych dwóch aktach byłoby coś o Antonim seniorze. Stąd moje poszukiwania, gdyz utknęłam w martwym punkcie. Antoni, a raczej jego akta, zapadły się pod ziemię.
Ów Franiszek mógłby być wnukiem Antoniego seniora, ale to już moje pobożne życzenia. Tak myślę, ze jednak jeżeli możesz spytaj tę osobę, czy ma przodków swojego Franciszka Komorowskiego, albo innych Komorowskich. Chwytam się już każdej deski ratunku, jak widzisz. Pozdrawiam serdecznie.
Lila:))

Offline

 

#12 2, 2, 2013

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Niemieckie forum genealogiczne

Dobrze, napiszę do niej. Wspominasz o Nekli. Czy pisałaś do Jurka Osypiuka, który jak wiadomo związany jest z Neklą? mam nadzieję, że go znasz. Jurek to doświadczony genealog ( na pewno bardziej ode mnie) i byc może mógłby pomóc.
                 Józek


Józef- Admin

Offline

 

#13 2, 2, 2013

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Niemieckie forum genealogiczne

Mam dostęp do ksiąg metrykalnych Nekli z lat 1819-1835 tyle tylko, że Kościoła Ewangelickiego. Domyslam się, że chodzi o Kościól katolicki.


Józef- Admin

Offline

 

#14 3, 2, 2013

lila

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 14, 1, 2013
Posty: 6
Punktów :   

Re: Niemieckie forum genealogiczne

Jurka Oscypiuka znam, kontakt z nim mam.
Wiesz, piszesz o dostępie do ksiąg kościoła ewangelickiego, niby wbrew mojej wiedzy i logice, ale wiadomo to, co ci nasi przodkowie robili:)) Jezeli wpadłoby Ci konkretnie Komorowski Antoni - może....

Offline

 

#15 3, 2, 2013

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Niemieckie forum genealogiczne

Czyli, że nie jesteś pewna czy ten Twój Komorowski był katolikiem? To trochę utrudnia poszukiwania.


Józef- Admin

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
przegrywanie kaset vhs łódz hotel wellness na weekend w Ciechocinku