Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 6, 5, 2010

basiafab

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 6, 5, 2010
Posty: 2
Punktów :   

Rodzina Tarnogoórskich

Dzień dobry
Wg. opowiadań rodzinnych Tarnogórscy przybyli na Wołyń z Wielkopolski pod koniec XVIII w. ponoć w obawie przed zaborem pruskim. Prof. Dworzaczek opisuje Tarnogórskich w okolicach Kalisza i Konina na przestrzeni XVII i XVIII w.
W XVIII w. istniały 3 skupiska: Wołyń / okolice Ołyki /, Białoruś / Nieśwież / oraz okolice Krasnystawu.
Opracowuje wraz z rodzina z Polski nasze drzewo genealogiczne i ja głównie korzystam z internetu. Na stale mieszkam w Australii. Pozdrawiam serdecznie z Antypodów
Basia

Offline

 

#2 6, 5, 2010

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Rodzina Tarnogoórskich

Witam Pani Basiu!
Dziękuje bardzo za wiadomość. Zastanawiam się, jak mógłbym Pani pomóc? Najbliżej mi do Nieświeża, gdyż moi przodkowie pochodzili z nieodległych okolic. Mogę obiecać, że gdy natrafię w moich poszukiwaniach na jakieś wzmianki o tej rodzinie, na pewno dam Pani znać.
Pozdrawiam serdecznie
                    Józek


Józef- Admin

Offline

 

#3 1, 5, 2012

tarnogórska

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 1, 5, 2012
Posty: 1
Punktów :   

Re: Rodzina Tarnogoórskich

witam pani Basiu
Nazywam się Renata Jagiełło jestem wnuczką Marianny Tarnogórskiej. Moja babcia mieszkała w Krasnymstawie ,a potem w Kazimierzu Biskupim k.Konina.Babcia urodziła się w 1879r.Jej ojciec to Stanisław Tarnogórski a, matka Franciszka z domu Król lub Krol. Babcia wyszła za mąż w Pawłowie 1897r. za Andrzeja Westfala.Znani mi potomkowie rodziny mieszkają w Polsce.
Jeżeli te informacje są przydatne proszę o kontakt.

Pozdrawiam

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
CondomĂ­nio Green Garden Hotely Megève dentysta mikołów