Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 9, 12, 2007

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Jak to się zaczęło ?

Mój kontakt z genealogią (wbrew pozorom) jest całkiem świeży. Mogłoby sie komuś wydawać, że jestem w tej dziedzinie ekspertem. Nic bardziej mylnego. Tak na poważnie, to zająłem sie tym tematem dopiero około dwa lata temu. Skąd wzięła sie fascynacja poszukiwaniem swych korzeni? Przyznam się - trochę z zazdrości. Gdy już miałem wreszcie internet, to mogłem przekonać się, jakie są dokonania różnych ludzi w dziedzinie genealogii. Postanowiłem sam przekonać się, czy moja wiedza na ten temat wzbogaci się dzięki nawiązaniu kontaktów z innymi, którzy też szukają swych przodków. Jakie było moje zdziwienie, gdy już po kilku miesiącach otrzymałem tyle informacji o mojej rodzinie i dalekich przodkach, że musiałem gdzieś to zapisywać. Wtedy wpadłem na pomysł umieszczania tych danych w sieci, na blogu. I tak powstał najpierw blog o rodzinie mojej mamy, a także o okolicach, skąd pochodziła. Kolejny blog powstał już o samej rodzinie Pławskich (ona fascynowała mnie jednak najbardziej). Później,a może w międzyczasie,(dokładnie już nie pamiętam) stałem się członkiem różnych forów genealogicznych. Dzięki aktywnemu udziałowi w nich, moja wiedza o genealogii, tworzeniu drzew itp. rzeczach wciąż wzrastała. połknąłem tego bakcyla i dzisiaj, pomimo tego, że moje poszukiwania trochę stanęły w miejscu, to nie martwię się tym. Staram się coraz bardziej (w miarę mego skromnego czasu) pomagać innym. Stąd też powstała idea prowadzenia tego forum. Jest może ono, jak na razie skromne i mało atrakcyjne, ale liczę na to, że jeszcze się rozkręci. Mam tylko takie dziwne odczucie, ze na tym forum są sami zawodowcy, którzy nie mają żadnych problemów z genealogią, wiedzą wszystko i nie potrzebują pomocnych rad. To jest naturalnie pewien przekąs z mojej strony, ale można odnieść takie wrażenie, ze tak jest.
Zachęcam innych do pisania o swych początkach. Sam jestem ciekawy od czego zaczynaliście...


Józef- Admin

Offline

 

#2 4, 8, 2008

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Jak to się zaczęło ?

No i w dalszym ciągu czekam na jakąś minimalną chociaż aktywność naszych użytkowników. Czy z powodu wakacji nadal nie ma chętnych?


Józef- Admin

Offline

 

#3 14, 9, 2008

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Jak to się zaczęło ?

Powoli tracę już nadzieję na to, iż to forum odżyje. Być może jest zbyt dużo tego typu stron, blogów czy forum. Cóż... nie będę zbyt zawiedziony, gdyż przekona mnie to do tego, iż to forum nie było już potrzebne...


Józef- Admin

Offline

 

#4 10, 12, 2008

meridiana

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 6, 12, 2008
Posty: 1
Punktów :   

Re: Jak to się zaczęło ?

Witam serdecznie administratora Forum , oraz pozostalych uczestnikow:). Od 27 lat zbieram informacje na temat czlonkow mojej rodziny , a mimo to nie są to zbiory imponujace . Informacje ktore posiadam pochodza tylko od  czlonkow rodziny ,Babci ,Taty , ciotek itd . Najbardziej zalezy mi na danych dotyczących moich przodkow , z obecnym pokoleniem poradzilam sobie wykorzystujac do tego portal ,,nasza klasa ,, .Wiem , ze powinnam korzystac z zasobow archiwalnych poszczegolnych wojewodztw , ale zawsze wiaze sie to z oplatami , poniewaz osobiscie , obecnie nie mogę odwiedzac tych miejsc .A moze jest jakis sposob ktory pozwoli mi obejsc te przepisy ?.Jak szukac informacji na temat okolic z jakich pochodzi moja rodzina ?.Wypisuje w internecie nazwy miejscowosci , ale nie zdaje się to na wiele .O wioskach tych nie znalazłam zadnych informacji ani zdjęc , a taka jestem ciekawa jak te okolice wygladały lub wygladaja obecnie .Licze na to , ze uzyslam na tym forum jakies wskazówki a moze konkretna pomoc . Pozdrawiam

Offline

 

#5 21, 12, 2008

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Jak to się zaczęło ?

Witam serdecznie!
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale nie miałem czasu, aby sprawdzać, czy ktoś coś napisał. Mam sporą bazę danych na temat różnych miejscowości, jeśli więc może Pani przesłać mi jakieś informacje odnośnie tych miejscowości, to postaram się pomóc. Jeśli umiejscowione były one na Kresach Wschodnich, to jest szansa poprzez moich ukraińskich, czy białoruskich przyjaciół, aby zobaczyć je na fotografii. Pozdrawiam serdecznie
                 Józek


Józef- Admin

Offline

 

#6 28, 6, 2009

Aurinko52

zaawansowany użytkownik

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 28, 6, 2009
Posty: 20
Punktów :   

Re: Jak to się zaczęło ?

[Mam sporą bazę danych na temat różnych miejscowości,... postaram się pomóc. Jeśli umiejscowione były one na Kresach Wschodnich, to jest szansa poprzez moich ukraińskich, czy białoruskich przyjaciół, aby zobaczyć je na fotografii. ]

Witam,
ponieważ daty coś wariują na tym forum, więc nie wiem, kiedy wymiana postów miała miejsce. Próbuję jednak, bo zaintrygowało mnie cytowane wyżej  zdanie.
Nie mam żadnych informacji o miejscowości Prudziszcze, w której urodziła się moja babcia - Stanisława z Witkowskich Szymkiewicz (ur. 1898r.). Chodzi  o okres po 1920 roku. Co działo się z rodzinami polskimi. Czy byli represjonowani? O ile wiem, Prudziszcze znalazło się w obrębie byłego ZSRR. Część rodziny - tej z Prudziszcze "zginęła" nam z oczu. Niestety, nikt o nich nic nigdy nie mówił.
Bardo chciałabym napisać o nich notę.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Aurinko52 (5, 7, 2009 )

Offline

 

#7 28, 6, 2009

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Jak to się zaczęło ?

Naturalnie, może Pani o tym napisać tutaj. Za błędne daty przepraszam, ale jakoś nie mogę sobie z tym poradzić. muszę też wytłumaczyć się ze słabej aktywności na forum. To forum nie jest jedynym, które mam w sieci. Pisuję tu tylko od czasu do czasu. Bardziej skupiam się na administrowaniu moimi stronami, czy też forum Lubuskiego Towarzystwa Genealogicznego, którego jestem Adminem. Tam jest większa publika i większe szanse. Niestety, to forum jest jeszcze mało znane. Nie oznacza to jednak, że nic nie pomożemy. Sam spróbuję coś zaradzić. Na początek zajmę się m. Prudziszcze, spróbuję też znaleźć coś o Pani babci.
A propos forów: nie zawsze tak jest, że tam uzyska się konkretną pomoc. Ja też kiedyś pisałem na różnych forach z prośbą o pomoc, ale rzadko ją otrzymywałem. Dopiero po kilku dobrych miesiącach zaczęło się coś ruszać, ale to chyba dzięki temu, że zacząłem pomagać innym i dopiero wtedy zostałem zauważony. To jest odwieczny problem w genealogii- ktoś dostaje to co chciał i kontakt z nim się urywa. Nie tak to powinno wyglądać, chciałbym nadal z nimi utrzymywać kontakt. Ale cóż...ludzie są różni.


Józef- Admin

Offline

 

#8 3, 6, 2010

 Boguslawa

aktywny użytkownik

Zarejestrowany: 2, 6, 2010
Posty: 7

Re: Jak to się zaczęło ?

Tak sobie poczytałam i postanowiłam też napisać parę słów jak u mnie zaczęła się przygoda z genealogią.

Właściwie można określić jednym słowem - przypadek. Córka miała wykonać drzewo genealogiczne do szkoły. Przyszła do nas, pytała o dziadków, pradziadków  no i tutaj zaczęły się schody. Okazało się, że wiemy niewiele. Pradziadków wcale - nawet nie znaliśmy imion nie mówiąc już o datach czy miejscach urodzin. Zrobiło mi się wstyd. Zaczęłam wtedy szukać w necie jak zacząć, kupiłam książkę Małgorzaty Nowaczyk i poszło.
Poszukiwania wcale nie były takie proste i oczywiste - maleńko dokumentów, starych fotografii i co najważniejsze nie było już świadków z tamtych lat, którzy mogą cokolwiek nam powiedzieć.
Ale to mnie nie zniechęciło - chyba właśnie to było motorem do mozolnego działania. Uczestnictwo na forach genealogicznych, również nie od razu były widoczne efekty ale po jakimś czasie dowiadywaliśmy się kolejnych informacji.

W roku 2008 narysowaliśmy nasze pierwsze drzewo

link do obrazka z drzewem: http://rodzinamat.xaa.pl/forum/viewtopic.php?f=24&t=125


Nasze drzewo może nie jest zbyt imponujące(na dzień dzisiejszy liczy 512 osób) - właściwie staram się opracować wywód przodków naszej córki. Stąd największe nastawienie na poszczególne osoby w tym wywodzie. Udało nam się poznać imiona naszych przodków z szóstego pokolenia licząc od córki. Dane cały czas są uzupełniane. Nasi przodkowie nie byli bohaterami czy zasłużonymi - to prości ludzie więc niewiele o nich pisano albo wcale. Teraz do mnie należy próba odtworzenia ich losów. I to czynię.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://www.hotels-world.pl Κρατήσεις δωματίων Izumi-Sano pakiety wellness Ciechocinek