Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 24, 10, 2018

boguslaw800

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 17, 10, 2018
Posty: 3
Punktów :   

Ignacy Fiuk

Przepraszam za brak odpowiedzi, miałem trochę problemów. Doceniam bardzo trud włożony w poszukiwania, gdyż naprawdę przy poszukiwaniu faktów odnośnie mojego dziadka zderzyłem się z murem. Fakt pochodzenia z Wodzisławia (świętokrzyskie) jest bezsporny i potwierdzony. Moja babcia Marianna Gajewicz wyszła powtórnie za mąż za Jana Bajora, ale nie znam daty ślubu. Nie można było tego zrobić bez śmierci współmałżonka lub unieważnienia małżeństwa przez kościół.
Najgorsze, że nie żyje ktoś, kto mógłby mi coś powiedzieć na ten temat.
Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam.
Bogusław

Offline

 

#2 24, 10, 2018

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 367
Punktów :   
WWW

Re: Ignacy Fiuk

Witam Pana!
Zakładam, że nie ma Pan możliwości aby być osobiście w archiwum w Kielcach ( tam są dostępne metryki). niestety, na tę chwilę wiem tylko, że Ignacy urodził się 20.07.1892 r. w Wodzisławiu, jako syn Michała i Marianny z domu Langier. Metryka urodzenia Ignacego jest dostępna w kieleckim archiwum, nie ma jej online.
Znalazłem też zapis dotyczący Michała, ojca Ignacego. Otóż Michał Fiuk urodził się również w Wodzisławiu 30.08.1867 roku jako syn Tomasza i Rozalii Fenderowicz. Ta metryka również znajduje się w kieleckim archiwum.
Niestety, nic nie mam o ewentualnej dacie ślubu Ignacego, tak samo o dacie zgonu. Zakładam, ze żył w Wodzisławiu, to może i tam umarł? może warto napisać wniosek do USC w Wodzisławiu o wydanie odpisu aktu zgonu, tak samo jak i aktu małżeństwa? Zakładam, że ślub wziął około 1912-20 roku.
Pozdrawiam serdecznie
Józek


Józef- Admin

Offline

 

#3 26, 10, 2018

boguslaw800

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 17, 10, 2018
Posty: 3
Punktów :   

Re: Ignacy Fiuk

Witam,
dziękuję bardzo za zaangażowanie w mój problem. Mieszkam w Szczecinie i faktycznie wyprawa do Kielc stanowi wyzwanie (jestem emerytem). Interesuje mnie tylko sprawa ślubu i zgonu Dziadka, jako że Wodzisław i Działoszyce (babcia Marianna Gajewicz) mam dobrze rozpracowane( włącznie z metrykami). Ślub prawdopodobnie ok. 1920 r.,chyba w Działoszycach (parafia panny młodej), gdyż w roku 1921 rodzi się w Działoszycach mój ojciec Józef Henryk.Spróbuję jeszcze pańskiej rady odnośnie USC, w Działoszycach kierowniczka USC to strasznie niesympatyczna baba, ale może Wodzisław będzie milszy.
pozdrawiam serdecznie
Bogusław

Offline

 
Genealogia, herbarz, poszukiwania przodków Create your own banner at mybannermaker.com! Create your own banner at mybannermaker.com!
Najlepsze Pomysły na Udany Prezent

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
tłumaczenia specjalistyczne przeprowadzki kraków odpoczynek transport wynajem autobusów Piła