Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 4, 6, 2014

julk21072003@wp.pl

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 4, 6, 2014
Posty: 1
Punktów :   

Poszukuję pra dziadka pilne!

Nazywał się Franciszek Wałaszek,był posłem w Sejmie (tak mi powiedziała mama).

Offline

 

#2 4, 6, 2014

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Poszukuję pra dziadka pilne!

Witam!
Nie za wiele konkretów jak na prosbę o poszukiwania. Spróbuję cos znaleźć, bo mam wrażenie, że ów pradziadek był posłem w okresie międzywojennym.
Pozdrawiam
Józek


Józef- Admin

Offline

 

#3 5, 6, 2014

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Poszukuję pra dziadka pilne!

Znalazłem coś niecoś na ten temat:
Poseł na Sejm I Kadencji (1922-1927) - Klub Chrześcijańsko-Narodowy
    Wałaszek Franciszek (1891-?)
      Sejm II RP. 1 kadencja (1922-1927)
      -------------------
      
       Ur. 1891, Juroszewy, pow. Kościerzyna.
      Zm. - brak danych.

"Wałaszek Franciszek, rolnik zamieszkały w Ossowcu, powiat Lubawski, ur. w 1891 roku, w Juroszewach pow. Kościerzyna, uczęszczał do szkoły ludowej w Starogardzie, a następnie do szkoły budowniczej w Gdańsku. Jako 15-letni chłopiec zorganizował strajk szkolny o udzielenie nauki religii w języku polskim. Wydalono go z gimnazjum i groził mu dom poprawczy. Przez półtora roku słuzył w 1- szym pułku czarnych huzarów.
Objął obowiązki sołtysa, skarbnika kółka rolniczego, członka rady opieki społecznej.
Do Sejmu został wybrany z województwa pomorskiego, z okręgu wyborczego nr 29. Pracował w Komisji Robót Publicznych, przemawiał na plenum Sejmu w sprawie przejęcia na własność Państwa terenów podlegających uzyciu pod budowe portu w Gdyni.
Zgłosił wniosek w sprawie powyższej oraz o wstrzymanie wywozu drzewa w stanie surowym i zaopatrzenia ludności pomorskiej w dostateczną ilość drzewa opałowego. Należał do klubu sejmowego Chrześcijańsko- Narodowego." ( tekst biografii na podstawie Biuletynu - Parlament Rzeczypospolitej Polskiej 1919- 1927)


Józef- Admin

Offline

 

#4 10, 6, 2014

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Poszukuję pra dziadka pilne!

Szkoda, że po otrzymaniu chociażby minimalnej pomocy, kontakt z uzytkownikiem urywa się. Nie ukrywam tego, że kłóci się to z zasadami ogólnie przyjętej netykiety! Forum jest nie tylko po to, aby pomagać ( co nie jest żadnym obowiązkiem, a jedynie grzecznością!), ale też po to, aby edukować innych w tak trudnej dziedzinie jaką jest genealogia. Szkoda, że nie wszyscy tego nie rozumieją.


Józef- Admin

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Hoteles Argelia Ciechocinek wellness weekend dla dwojga