Ogłoszenie

Forum genealogiczne inne niż wszystkie- otwarte na współpracę z każdym.

#1 26, 2, 2013

Wernerela

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 25, 2, 2013
Posty: 2
Punktów :   

Christian Werner

Witam Wszystkich!
Jestem u Was za sprawą mojego praprzodka Christiana Wernera, śladami którego podążam juz od 2 lat. Z metryk parafii Gidle i Cielętniki/ pow. radomszczański i śląski/ wynikało, że on i jego rodzina byli osadnikami niemieckimi, tzw. Olędrami. W latach 1795-1804 mieszkali w Konradowie k/Radomska, potem w Michałopolu , w okolicy Radomska. W metrykach niestety nie było podanej miejscowości ich urodzenia i dlatego poszukiwania moje się zakończyły. Wczoraj mój niemiecki Znajomy Marcus przysłał mi/ z Waszej strony/ wykaz Wernerów zamieszkujących w latach 1793-4 w zachodniej części Polski, dawnych Prusach Południowych. Wśród Wernerów jest kilku Christianów, nie wiem jak zidentyfikować mojego. Gdybym miała dostęp do ksiąg z dawnego Fraustadt /Wschowa/, Oberpritschen/Przyczyna Górna/, Neustadt/ lwówek/, Meseritz /Międzyrzecz/ sprawdziłabym te lata i może natrafiłabym na jakis slad. Ostatecznie trzeba zlecić szukanie archiwom, ale to troche kosztuje. A może ktoś bada również losy rodziny o tym nazwisku?
Christian Werner urodził się prawdopodobnie w 1744 roku, ożenił się  w latach 70. XVIII w z Jadwigą /Hedwig/ z domu Pohl. Dzieci: Samuel, Anton, Piotr, Anna. Dziękuję za zainteresowanie i czekam na odpowiedzi Elzbieta

Offline

 

#2 26, 2, 2013

 zefir454

Administrator

Call me!
Skąd: Smolno Wielkie, lubuskie
Zarejestrowany: 8, 12, 2007
Posty: 373
Punktów :   
WWW

Re: Christian Werner

Droga Elu!
Szkoda, że archiwum zielonogórskie ma akurat przenosiny do października, byc moze tam cos by sie znalazło. Czy próbowałaś może szukać u Mormonów? Trzeba tez próbować u naszych wielkopolskich kolegów z Gniazda, niektórzy z nich na pewno penetrowali metryki ze Wschowy. Dróg jest wiele, nie wiem, które przeszłaś?
Pozdrawiam serdecznie
               Józek


Józef- Admin

Offline

 

#3 27, 2, 2013

Wernerela

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 25, 2, 2013
Posty: 2
Punktów :   

Re: Christian Werner

Witaj Józefie, dziękuję za odpowiedź, u Mormonów nie ma, więcej nigdzie nie szukałam, ponieważ nie miałam pomysłu jak sobie z tym poradzić. Jedyną myślą było napisanie do Was, czyli do źródla. Zajrzę  do Gniazda i zapytam. Z zachodniej częsci Polski Mormoni nie mają wielu ksiąg, więcej materiału jest w centralnej i południowej częsci kraju. Bedziemy w kontakcie, pozdrawiam Ela

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
BetónovĂŠ Ĺžumpy Kremnica Hotels Papua New Guinea Komornik Szczecin pokoje w ciechocinku